Nem születhetünk borbélynak, de azzá válhatunk!
Soha nem jutott volna eszembe, hogy az életem során én fodrász leszek.
Sokáig úgy gondoltam, azzal kell és érdemes foglalkozni, ami szembe jön - és fiatalon különösebben a kézügyességet sem éreztem magamban mocorogni. Az a típus voltam, aki egy csillagot sem tudott volna lerajzolni a papírra.
Évekig éltem és dolgoztam az Egyesült Államokban, teljesen más területen, de hazatérve nem találtam a helyemet és nem igazán tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni. A család férfitagjainak már akkoriban is én vágtam a haját, s a pozitív visszajelzések nyomán elkezdtem fejlődési lehetőségek után kutatni és önképezni magamat.
Műhely Szalonok:
Ahol a stílus találkozik a hagyománnyal.
Podcast
Podcast a Műhely Akadémia és a Műhely szalonok életéből.
Vendégünk volt a Szakállasember 2. rész - “Hogy is állunk a Tökivel?”
A Műhely Percek podcast ezen részében folytatjuk a brandépítő diskurzust Almási Ferivel, alias Szakállasemberrel. Az előző részben kiveséztük, hogyan jutott eszébe Ferinek egy spéci férfi intimkozmetikai termékcsalád megalkotása - és mindez a 2010-es évek végén miként verte ki a piaci és vásárlói biztosítékot. Miután leküzdöttük a társadalmi álprüdériát, vendégünk ezúttal - igazán gendersemlegesen - elmeséli azt is, miként lehetséges, hogy a “golyóálló” férfi kozmetikumokat először a női vásárlók fedezték fel. Megtudhatjuk, vajon ütközhetünk-e technológiai falakba egy újszerű termékcsalád ötletgazdájaként és mi van akkor, ha a hajzselénk csak azért sem akar összeállni a hajunkon? Hallgassátok meg a Műhely Percek podcast ezen adásában, hogy is lett a Tökiből brand? https://szakallasember.hu/
Meghívtuk a Szakállasembert 1. rész
Létezik arcszőrzettel rendelkező férfiember idehaza, aki nem hallott még a férfi kozmetikumok e hazai brandjéről? A Műhely Percek podcast vendége ezúttal Almássi Ferenc, aki tíz éve egyszer csak elhatározta, hogy felturbózza egy kicsit a drogériák polcain árválkodó férfi szegmens-kínálatot és a három az egyben tusfürdők világát új horizonttal bővítve a férfiakat is elhelyezi végre a célcsoportokban. A Szakállasember.hu ötletgazda-alapítójával ebben az adásban arról is beszélgetünk, hogyan lehetett betörni a piacra és milyen meghökkentő reakcióval él olyankor, mikor levélben nekimennek a termékeinek. Szóba kerül a férfi és alsónadrág reláció is, méghozzá egy tényleg polgárpukkasztó termékcsalád összefüggésében. Dákóügyi szépségipari szakértőnk pedig azt is elmeséli, mit szólt a piac, mikor a szakállápoló termékcsalád mellett megjelentek az első intim kozmetikumok is, férfiaknak. A műsor állandó házigazdája a Műhely Szalonok alapítója, Kókány Balázs, aki első kézből ismerteti a Szakállasember.hu termékeket. A szőr pszichológiájáról és a társadalmi prüdségről is szót ejtünk – hallgassátok meg velünk ezt az epizódot! szakallasember.hu - https://szakallasember.hu/
Mi lesz a férfi frizura divat 2024-ben
Mullet, gomba, vagy éppen „Bundesliga” hajat hordunk az idén? Oldalt felnyírt, hátul hosszabb, de azért ne annyira? A tengerentúli vonalat figyeljük, vagy inkább az olasz férfiak hajviselete az irányadó idehaza? A Műhely Percek podcast ezen adásában arról értekezünk Kókány Balázzsal, a Műhely Szalonok tulajdonosával, mennyire követjük a frizuratrendeket Magyarországon és hogy milyen arcformához vajon milyen viseletet érdemes választani. Egyúttal azt is megtudjuk, mire számíthat egy ifjú borbélytanonc, ha elmegy egy hétvégi fodrász továbbképzésre a fővárosba. Mit tanulhatunk a profiktól és mit tudunk beépíteni a saját fodrász gyakorlatunkba ezekből? Március 2-án indul a Műhely Akadémia – Balázs azt is elárulja, hol tartanak az előkészítő munkálatokkal, s hogy fog kinézni az Akadémia, amely szeretettel várja a borbély szakmában karriert építeni szándékozókat.
Hogyan alakítsuk ki a saját férfi fodrász üzletünket?
Hogyan tervezzünk és hogyan hajtsunk végre új dolgokat és hogyan bővítsük a fodrász vállalkozásunkat? Jó-e, ha egy üzlettulajdonos a részletek embere? Brandből fejlődő cég - de mikorra várjuk a sikert? Miből vesszük észre, hogy megérkezett a siker? Hogyan kezeljük a munkatársi, emberi kapcsolatainkat? Balázs beszél a személyiség átütő erejének fontosságáról, az alkalmazkodás erejéről is. Hogyan legyünk a kollégák mentora? És miként lehet önbizalmat erősíteni a fiatal munkatársakban? Miként kommunikáljunk a vendéggel? Megbeszéljük, milyen a nehéz/könnyű kuncsaft és azt is, hogyan segíthetünk a stílust meghatározni, a vendégünk elégedettségére.
Indul az Akadémia
Ha 2024 március eleje, akkor Műhely Akadémia Székesfehérváron! Szeretnél elsajátítani egy izgalmas, új szakmát? Szeretnél karriert építeni férfi fodrászként? Érdekel a régmúltból gyökerező borbély szakma világa? Már kiskorodban is csak mosolyogtál, mikor a felnőttek azt mondták, hogy kés-villa-olló nem a gyerek kezébe való?
Érzel magadban bujkálni valamennyi kreativitást, de eddig nem igazán tudtad hol és hogyan kibontakoztatni? Hosszú távra tervezel egy bejáratott, feltörekvő szakmát választani és abban építenél jövedelmező, biztos karriert? Akkor a Műhely Percek podcast ezen adását pont neked találták ki!
Hogyan legyünk férfi fodrászok
Például úgy, hogy egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy fiúcska, aki mindig is szeretett volna fodrász lenni…? Ugye, milyen kézenfekvő lenne így a történet? Az eredményes sikersztorik azonban általában nem így indulnak. Kókány Balázs, a Műhely Fodrász Szalonok alapító-tulajdonosa több területen is kipróbálta magát, mielőtt felvillant benne egy kreatív szakma ötlete. Mint meséli, az építőiparban dolgozva nem feltétlenül olló csattogással, meg borotva zümmögéssel álmodott, viszont szeretett volna egyensúlyt teremteni a munka és a család között. Mert hogy ez egyébként a férfiak számra is probléma. De hogyan lesz valakiből - nulláról indulva - sikeres szakember, majd szalonalapító? A Műhely Percek podcast ezen epizódja visszanyúl a kezdetekhez: elmeséljük, hogyan lett egy korábban külföldön az építőiparban dolgozó fiatalemberből kreatív ötletgazda, majd brand építő vállalkozó és szalon alapító tulajdonos. Hogyan indult a Műhely Szalonok története? Hogyan lesz az olló a jó barátunk? Beszélgetünk a kolléga-szerzés művészetéről, és az ideális vendégről is, valamint Balázs elmeséli, miként tud egyensúlyt teremteni egy vállalkozó apuka azon a területen, amelyet általában a nőkhöz szoktunk rendelni: a munka és a magánélet között. Hallgasd meg a Műhely Percek podcast adásában, hogyan indult a Műhely Szalonok története!